gry

„Choinka”


Chciałam Wam dziś, w tym już powoli świątecznym klimacie przedstawić jedną z nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia, jaką jest gra planszowa „Choinka”.

Jest to gra dla osób od 2 do 4 osób od lat ośmiu. Jak może wiecie- mam w domu dużo mniejsze dzieci, mąż w pracy, więc postanowiłam zrobić Wam zdjęcie samej gry, żebyście mogli zobaczyć jak wygląda i na czym polega 🙂 My sobie zagramy rodzinnie po świętach, kiedy człowiek nie może się już ruszyć po tych wszystkich postnych daniach :p

W pudełku znajdziecie 4 choinki i 106 ozdób (24 bombki kule, 24 bombki kryształki, 24 bombki gwiazdki, 16 cukierków, 18 piernikowych ludzików)

Gra trwa 3 rundy i w tym czasie naszym zadaniem jest ubranie choinki i zdobycie jak najwięcej punktów.

Pod koniec każdej rundy będziemy mieli liczone punkty, a końcowy wynik będzie zależał od tego jak ustroimy naszą choinkę.  Do gry dołączony jest notesik i ołówek.

Każdy gracz dostaje 4 płytki celów, z których wybierają jeden i kładą na stole obrazkiem w dół. Gdy wszyscy położą płytki, wtedy odsłaniają i kładą w rzędzie na środku stołu. Płytki informują graczy, za co będą mogli zdobyć punkty pod koniec rundy.

W trakcie każdej z rund gracze dostają po 8 ozdób choinkowych. Wybierają jedną i umieszczają na choince a pozostałe ozdoby przekazuje osobie siedzącej po lewej stronie i tak do momentu, gdy graczom pozostaną w ręku po 2 ozdoby, wtedy jedną umieszczają na choince, a drugą odkładają do pudełka.

Ozdoby można umieszczać na dowolnych polach choinki, nie muszą przylegać do siebie ani pasować.  W dowolnym momencie gry można dekoracje leżące obok siebie zamienić miejscami, bądź obrócić. Za każdą zmianę skreślając laskę świąteczną w notesie. Podczas gry można dokonać 3 zmian, ale w końcowym wyniku za każdy nieskreślony symbol dostajemy punkt.

Dokładna punktacja rozpisana jest w instrukcji 🙂 A po podliczeniu dowiemy się  kto wygrał 😉

Jest to chyba jedyna tak świąteczna gra jaką znam 😉

 

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.