Jamniki


Jeszcze w tamtym roku, jak była u nas babcia, Kalinka chciała z nią grać we wszystkie planszówki, które miała 😀 Jedną z nich była gra „Jamniki” Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

Gra dla od dwóch do pięciu graczy, od lat sześciu, ale nasza 4 latka też dobrze sobie radziła 🙂

W pudełku znajdziemy 5 pyszczków i ogonów jamników, 32 płytki kubraczków, 12 tajnych zadań i żeton jamnika. Każdy gracz będzie miał za zadanie ubrać swoje jamniki w kubraczki i zdobycie przy tym jak największej liczby punktów.

Na początku wybieramy sobie pieska 🙂 Pyszczek i ogonek. Kubraczki zaś kładziemy na środku białą stroną do góry. Grę rozpoczyna osoba, która ostatnio głaskała psa, lub najmłodszy gracz i dostaje żeton jamnika, dzięki któremu może rozpocząć grę.

Gracz bierze jeden kubraczek ze stołu i umieszcza pomiędzy pyszczkiem a ogonem jamnika i oddaje żeton jamnika kolejnej osobie, która wykona te same kroki.

Każdy kolejny kubraczek musi pasować do poprzedniego kolorem lub liczbą kostek, kubraczki dokładamy od strony ogona.

Jeśli gracz nie wylosuje pasującego kubraczka, wtedy kładzie go białą stroną do góry.

W kolejnej turze możemy już położyć dowolny po białym kubraczku.

Gra kończy się, kiedy gracze dołożą określoną liczbę kubraczków do swoich jamników.

Po skończonej grze czas na podliczenie punktów zgodnie z instrukcją dołączoną do gry.

Naszą rozgrywkę wygrała babcia 😀

Oprócz wersji podstawowej jest jeszcze wariant gry, w której zdobywa się punkty za kolory, a także wariant zaawansowany, w którym dodawane są tajne zadania. My, jako, że gramy z Kalinką skupiamy się na wersji podstawowej, ale jak trochę urośnie, wypróbujemy także inne warianty 😀

 

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.