„Kurnik” kto zbierze najwięcej jajek?


„Kurnik” to przyjemna i łatwa gra, w której celem jest zdobycie jak największej ilości jajek 🙂 Przeznaczona od lat 4 do 104 i nasza prawie czterolatka radziła sobie bardzo dobrze do tego stopnia, że pierwszą rozgrywkę wygrała 😀 Ale także postanowiła później wytłumaczyć zasady gry babci 😉 Więc są jak najbardziej zrozumiałe, nawet dla małych dzieci. W grze może wziąć udział od 2 do 5 osób.

W pudełku znajdziemy 6 kur (płytki są dwustronne, z jednej strony znajduje się kura, z drugiej jajko), 7 kurzych gniazd i 18 żetonów jajek.

Każdą z kur układamy na gnieździe, jedno pozostaje puste. Żetony jajek układamy znakiem zapytania do góry. Grę rozpoczyna osoba, która widziała ostatni raz kurę albo jest najmłodsza 😉

Gracz podnosi wybrany żeton i stara się wskazać, która kura może siedzieć na jajku w tym samym kolorze. Jeśli odgadnie to zabiera jajko a kurę odkłada na puste gniazdo i gra dalej. Jeśli nie odgadnie i kolor jest inny to kończy swoją kolejkę.

Ta radość, kiedy odkryjesz dobre gniazdo 😀

Jak widzicie Kalinka radziła sobie dużo lepiej ode mnie, ale wydaje mi się, że w tej pierwszej naszej rozgrywce miała po prostu takiego farta 😀

Wygrywa gracz z większą ilością zebranych jajek 🙂

 

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

YOU MIGHT ALSO LIKE

„Czarny kot, Biała kotka”
January 28, 2019
Park Leśny w Kraśniku
September 19, 2018

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.