Moja mała myszka


Ostatnio mieliśmy przyjemność zapoznać się z serią książeczek ” Blisko natury” o życiu dzikich zwierząt, wykonanych na kartonie z recyklingu i drukowanych ekologicznymi farbami. Są to ” Moja mała myszka” i ” Moja mała kaczuszka”. Autorką i ilustratorką jest Britta Teckentrup, a Wydawnictwo Nasza Księgarnia. 

Wielkość i kartonowe, grube rozkładówki idealne dopasowane do małych rączek.

” Moja mała myszka” to opowieść o myszce, która mieszka na łące. Razem z przyjaciółmi, jeżykiem i ptaszkiem podziwiają widoki, bawią się w chowanego, zajadają leśnymi owocami, a po zabawie odpoczywają. Wieczorem mała myszka wołana przez mamę wraca do swojej norki, gdzie kładzie się do snu.

Ilustracje bardzo przypadły mi do gustu, a na papierze z recyklingu wyglądają pięknie 🙂

Bohaterka drugiej książeczki ” Moja mała kaczuszka” od rana kąpie się w stawie wraz ze swoim rodzeństwem i mamą. Podziwia latające ważki, wita się z żabką. Pod wodą także dużo się dzieje, spotyka tam kijankę. Razem z innymi kaczuszkami bawią się w chowanego i zmęczone po zabawie idą na drzemkę wtulając się w skrzydła swojej mamy.

Trochę kojarzą mi się te książeczki z moim dzieciństwem 🙂 Piękne ilustracje, krótkie historyjki. Na pewno pozycje warte uwagi zwłaszcza dla młodszych dzieci 🙂

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.