„Niesamowity Wszechświat”


„Niesamowity Wszechświat” autorstwa Karoliny Bąkowskiej wydanej przez Naszą Księgarnię na pewno spodoba się nie tylko wszystkim małym pasjonatom astronomii, ale także osobom, które chciałyby dowiedzieć się wielu ciekawych informacji o Wszechświecie.

Sugerowany przedział wiekowy to od 6 do 14 lat.

Książka podzielona jest na siedem rozdziałów:

  1. Obserwacje nieba- trochę o astronomii, obserwacjach nieba w zimie i w lecie, gwiazdach i gwiazdozbiorach
  2. Planety Układu Słonecznego- coś o każdej z planet
  3. Układ Słoneczny to nie tylko planety- o Księżycu, kometach, spadających gwiazdach, Plutonie i… kosmicznych ziemniakach 😉
  4. Czas- o kolorze nieba,  porach dnia i nocy, zmianach pór roku, kalendarzach
  5. Gwiazdy
  6. Droga Mleczna i inne galaktyki
  7. Sławne postacie

Jak widzicie, na 144 stronach znajdziecie naprawdę ogrom wiedzy i ciekawostek 😉

Zawsze zwracam uwagę na ilustracje i w tutaj również się nie zawiodłam, Asia Gwis pięknie to zrobiła.

A czy Wy wiecie, że na Wenus rok to 225 naszych dni, a jeden dzień trwa 243 ziemskie dni, czyli jest dłuższy od roku?? Z kolei na Marsie znajduje się najwyższa góra- ma aż 21 km wysokości i nazywa się Olympus Mons.

Największy meteoryt, który znaleziono miał aż 60 ton. Było to w 1920 roku w afrykańskiej Nambii, w Polsce zaś na terenie rezerwatu Morasko w Poznaniu znaleziono meteoryt o wadze 261 kilogramów.

Sami zresztą zobaczcie na te piękne ilustracje i obszerne teksty. Ważniejsze zdania lub informacje są pogrubione, dzięki czemu łatwiej jest zapamiętać. Lubię takie ułatwienia 🙂 Zawsze podkreślałam najważniejsze rzeczy w tekście, tutaj zrobiono to od razu. Nie tylko dla dzieci, ale także dla dorosłych będzie bardzo przyjemna do czytania.  Polecam Wam bardzo 🙂

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.