„Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt”


„Niezwykłe przyjaźnie. W świecie roślin i zwierząt” Emilii Dziubak to listopadowa nowość Wydawnictwa Nasza Księgarnia, której nie mogliśmy się doczekać 🙂

Poznajemy kota Homera w dniu, w którym jego spokojnie życie zmieniło się i postanawia wyruszyć w świat, w poszukiwaniu przyjaciela.

W trakcie swojej podroży poznaje różne rodzaje przyjaźni, o których nam opowie.

Pierwszym przystankiem Homera są przyjaciele opiekunowie, do których zaliczamy: mrówki i mszyce, błazenek i ukwiał, krab pustelnik i ukwiał, krewetka pistoletowa i babka. Dowiemy się także na jakiej zasadzie występuje przyjaźń między tymi parami.

Przyjaciele na dobre i na złe, czyli tacy, którzy bez siebie żyć nie mogą, jak na przykład krowa i bakterie w jej żołądku, których krowa potrzebuje, aby strawić resztki zjedzonych roślin.

Kalince podczas czytania towarzyszył kot Lucek, zrobiła więc przerwę, żeby trochę się z nim pobawić 🙂

Wróćmy jednak do książki, w której przeczytamy o nieświadomych przyjaciołach takich jak ryba podnawka i rekin, czy też łoś i żuk gnojowy, ale także o przyjaciołach idealnych, którymi są na przykład wiewiórka i orzechy, czy też zawisak powojowiec i floks, których mieliśmy okazję podziwiać nie raz w naszym ogrodzie 😉

W kolejnych parach przyjaciół wyróżnimy przyjaciela z pracy, fałszywego przyjaciela, przyjaciela od święta, a także zakochanego przyjaciela 😉

Homer zrozumie, że żaden z tych przyjaciół, których poznał, ani nawet przyjaciele z sąsiedztwa to nie jest to czego szuka..

Wróci do domu i dowie się kto jest jego najlepszym przyjacielem.

W książce znajduje się także quiz, z którego możemy dowiedzieć się jakim typem przyjaciela jesteśmy.

Znajduje się tu także labirynt, przez który możemy pomóc przejść krewetce, która sama nie potrafi odnaleźć wyjścia.

Na pięknie ilustrowanych kartach książki poznamy wraz z Homerem pary niezwykłych przyjaciół, dowiemy się dużo o świecie przyrody, a także zrozumiemy co w przyjaźni jest najważniejsze.

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

YOU MIGHT ALSO LIKE

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.