” O Lence, Antku i planowaniu”


” O Lence, Antku i planowaniu” Beaty Ostrowickiej to książka wydawnictwa Nasza Księgarnia z serii ” Poczytam, Ci mamo” przeznaczona dla dzieci od sześciu do dziesięciu lat.

Bogate, kolorowe ilustracje wykonane przez Kasię Kołodziej i duża czytelna czcionka dopasowana do dzieci uczących się samodzielnie czytać.

Tytułową bohaterką jest Lenka, która marzy o zostaniu znaną fotografką ptaków i zwiedzeniu całego świata.

Kalinka ma podobne zainteresowania jak Lenka. Też lubi robić zdjęcia 🙂 Czasem naprawdę, czasem na niby 🙂 Tylko w przeciwieństwie do bohaterki z książki ulubionymi obiektami jesteśmy my, bądź też nasze domowe zwierzaki 🙂

Dzieci, które nie potrafią jeszcze same czytać chętnie oglądają ilustracje, na których dużo się dzieje 🙂

W książce poznajemy Lenkę, Antka i ich przyjaciół. Każde z nich ma marzenia i plany. Antek chce zostać kosmonautą, dlatego postanawia zadbać o swoją kondycję, Ada chce być weterynarzem, a Julek chciałby mieć jacht. Marzenia przyjaciół wydają się Lence dziecinne i najbardziej skupiona jest na planowaniu, które ma pomóc jej w osiągnięciu wymarzonego celu. Zapisuje wszystko w swoim tęczowym notesie. Po pewnym czasie staje się dziwna, co zauważa reszta dzieci.

W końcu i Lenka odkrywa, że coś jest nie tak…

Odkrywa też co jest dla niej najważniejsze.

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.