„Portret rodzinny”


Dziś pokażemy Wam Olimpii dyplom licencjacki z rzeźby pod kierunkiem dr W.Mendzelewskiego. Wykonała ona 6 płaskorzeźb z gipsu ceramicznego przedstawiających osoby w jej życiu najważniejsze. Chciała, w ten sposób podziękować swojej najbliższej rodzinie, gdyż w w tym samym roku wkraczała w nowy etap życia jakim był ślub z Łukaszem, zamykając symbolicznie ten poprzedni. I tak powstały płaskorzeźby jej rodziców, brata, dwóch babć i dziadka.

Pierwszym etapem było wyrzeźbienie postaci w glinie (pomijam etapy nabijania gliny i konstrukcji, którymi zajął się Łukasz).

IMG_1591 IMG_8249

Gdy płaskorzeźby zostały zrobione przez Olimpię przyszedł czas na wykonanie gipsowych form. Po wybraniu gliny, trzeba było formę zalać ceramicznym gipsem, żeby uzyskać odlew płaskorzeźby. Tymi etapami zajął się już Łukasz. Pomagali również przyjaciele, a na zdjęciach oprócz Łukasza także brat Olimpii, który jest także na jednej z płaskorzeźb 🙂

IMG_8190 IMG_8192

odkuwanie…

IMG_8197

odkute rzeźby trzeba było dokładnie wyczyścić z pozostałości gipsu z formy …

plaskorzezba dyplomowa_12 plaskorzezba dyplomowa_11

ostatnim etapem było pomalowanie …

plaskorzezba dyplomowa_28 plaskorzezba dyplomowa_14

a tak wygląda całość- jest pamiątka na lata 🙂

uklad1

IMG_9199-kopiaIMG_9184-kopiaIMG_9194-kopiaIMG_4287-kopiaIMG_9190-kopiaIMG_9192-kopiadyplom_8

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.