„Pucio” dla najmłodszych i nie tylko


Znacie Pucia? 🙂 Ja słyszałam o nim już dawno, ale jak została wydana pierwsza książka Kalinka mówiła już bardzo dużo i stwierdziłam, że to jednak nie dla niej. Tym razem jednak, kiedy to Jasio zaczyna swoją przygodę z mówieniem „Pucio uczy się mówić” i „Pucio mówi pierwsze słowa” są idealne na ten czas dla nas 🙂 Pierwsza z nich jest już dla rocznych dzieci, a druga 1-2 rok życia oraz dla dzieci z opóźnionym rozwojem mowy 🙂 Autorką książek wspierających rozwój mowy dziecka jest Marta Galewska-Kustra, logopeda, pedagog dziecięcy i pedagog twórczości.

Książki mają twarde i grube rozkładówki, czyli to co przy maluchach lubimy najbardziej 😉 Ach, no i te piękne ilustracje 😉

Głównym bohaterem jest mały chłopiec Pucio oraz jego rodzina: rodzice i rodzeństwo, dziadkowie, pies i kot,a w drugiej części poznajemy także ciocię.

Na początku każdej z książek znajdziemy wstęp, z którego dowiemy się jak jej używać, żeby wspierać rozwój mowy dziecka, na co zwrócić uwagę, a czego unikać.

Historie przedstawione na prostych, pięknych ilustracjach to sytuacje codzienne.

 

Pucio z rodziną w domu, na spacerze i wyjeździe na wieś do dziadków. Dowiemy się kto mu towarzyszy, co robi, co mówią, albo jakie dźwięki wydają.

W pierwszej części Pucio uczy się mówić, w drugiej zaś już mówi swoje pierwsze słowa.

Na kartach książki znajdziemy jeden bardzo intensywny dzień z życia Pucia ze słownictwem typowym dla rozwoju mowy każdego malucha.

Pod koniec można sprawdzić czy dziecko rozumie wyrazy, które poznaliśmy podczas czytania książki. Na ostatnich rozkładówkach mamy plansze z przedmiotami (bułka,szalik, miś itp.), ale także z czynnościami (śpi, jedzie, stoi) i określeniami: duży i mały, wesoły, smutny.

Starsze dzieci mogą razem z tą książką podejmować pierwsze próby samodzielnego czytania 😉

” Pucio uczy się mówić” i „Pucio mówi pierwsze słowa” to niejedyne książki z tej serii 🙂 Dołączyły do nich także „Pucio i ćwiczenia z mówienia” oraz ” Pucio na wakacjach. Ćwiczenia wymowy dla przedszkolaków”. To dobry pomysł na prezent zwłaszcza jeśli tak jak ja lubicie łączyć przyjemne z pożytecznym 😉

 

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.