„Rafa koralowa”


Jedną z październikowych nowości Wydawnictwa Nasza Księgarnia jest „Rafa koralowa” Katarzyny Bajerowicz.

Dzieciaki lubią podziwiać podwodny świat, więc książka przypadła im do gustu.

Na twardych kartonowych kartach przeczytamy o mieszkańcach rafy koralowej, a także poznamy historię małych żółwików, które właśnie wykluły się z jajeczek.

Przeczytamy tu informacje o żyjątkach wód, a dzieci dostaną zadanie odszukania niektórych z nich, policzenia. Kolorowy, wodny świat pokazany na pięknych ilustracjach.

W książce znajdziemy także mapę raf koralowych rozmieszczonych na świecie, ale także Wielką Pacyficzną Plamę Śmieci, które stanowią zagrożenie dla mórz, oceanów, w tym także dla raf koralowych.

Znajdziemy tu także instrukcje jak zrobić żółwia, a także własne, morskie akwarium. Wykorzystamy do niego przedmioty, które znajdziemy w domu: opakowania, stare czasopisma, kapsle, koraliki- co tylko wymyślimy.

Kalince w zrobieniu akwarium pomogła babcia 🙂

Jasio z zaciekawieniem oglądał efekt Ich pracy, a także podziwiał kolorowy podwodny świat, na kartach książki 😉

To już kolejna pozycja, którą mamy z Naszej Księgarni, i kolejna z książek o twardych kartach, które lubimy najbardziej. Przy małych dzieciach wiadomo, że zwraca się uwagę na takie rzeczy 😉

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

YOU MIGHT ALSO LIKE

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.