Tylko bez całowania !


W czasie wakacji czytaliśmy nowości od Wydawnictwa Naszej Księgarni, a jedną z nich była książka „Tylko bez całowania! Czyli jak sobie radzić z niektórymi emocjami” Grzegorza Kasdepke. Wybrałam tą książkę ze względu na to, że Kalinka teraz idzie do zerówki (jak to ostatecznie będzie niewiadomo, nikt nie wie co się wydarzy) a znajdziemy w niej opowiadania poświęcone najczęstszym uczuciom dzieci.

Uczucia opisane w książce to: wstyd, nuda, gniew, zazdrość, radość, tęsknota oraz poczucie krzywdy.

Do przedszkola przychodzi pani Miłka, która wraz z pajacykiem będzie opowiadać dzieciom o uczuciach, tak żeby łatwiej było im je zrozumieć. I tak przeczytamy różne historie z życia przedszkolaków a każda z nich zakończona jest opisem danego uczucia oraz radami dla dzieci i dla dorosłych.

Książka ma kolorowe ilustracje, a opowiadania są ciekawe dla dla dzieci. Dla mnie jako rodzica najfajniejsze są te rady dla dzieci i dorosłych. Czasem ciężko coś wytłumaczyć, a tutaj wszystko jest opisane w prosty zrozumiały sposób, tak, żeby dzieciom było łatwiej zrozumieć 🙂

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.