Zabawy z Puciem


Luty przyniósł nam nowe nowości z Puciem od Naszej Księgarni 😀 A są to: ” Pucio. Gdzie to położyć?” oraz ” Pucio. Domino” . Obie gry są przeznaczone dla dzieci od 2 lat.

Zacznijmy od pierwszej z nich czyli ” Pucio. Domino”. Jak sama nazwa wskazuje jest to klasyczna gra w domino 🙂 Wewnątrz znajdziemy 28 dwustronnych kartoników do gry w dwóch wersjach- dla młodszych oraz dla starszych dzieci.

W wersji dla maluchów jest ta strona z obrazkami, a są to: Pucio, Misia, Bobo, Pies, Kot, Samolot i pusty kwadracik.

Wersja dla starszych dzieci zawiera strony z kropkami. Układając musimy sprawdzać, czy taka sama ilość kropek znajduje się na dokładanym kartoniku. W razie pewności, możemy głośno policzyć 😀

Jak zawsze jest dołączona instrukcja z zasadami gry. Domino to prosta i ciekawa gra dla dzieci 🙂

***

Kolejna propozycja to gra ” Pucio. Gdzie to położyć?”. Wewnątrz pudełka znajdziemy 6 plansz, na których znajdują się pokoje z mieszkania Pucia. Są także przedmioty, które się w tych pomieszczeniach mogą znaleźć oraz 5 figurek z podpórkami.

Figurki bohaterów mogą posłużyć nam w grze (bez podpórek) albo w codziennej zabawie (z podpórkami).

W dołączonej do gry instrukcji znajdziemy 3 wersje zabaw dla najmłodszych i tyle samo dla starszych dzieci.

Dołączone do gry przedmioty umieszczamy na planszach.

W zabawach chodzi przede wszystkim o zrozumienie i używanie przyimków „do”, „w”, „na” oraz „pod”, „nad”, „przed”, „za”. Gry uczą także rozumienia stosunków przestrzennych, położenia przedmiotów względem siebie.

Jak zawsze wszystko co związane z Puciem, jest także związane z rozwojem maluchów 🙂 Czyli wszystko co najlepsze 🙂 Cóż więcej można mówić- śmiało można polecać 🙂

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.