Segregatory Mamy Ginekolog


Myślałam sobie, że Mamę Ginekolog, czyli Nicole Sochacki-Wójcicką zna już większość :)Wśród osób, które mnie otaczają na instagramowym profilu raczej nie trzeba nikomu Jej przedstawiać, tak okazało się, że w realnym życiu i moim otoczeniu tylko jednostki wiedzą o kogo chodzi. Na instagramie obserwuję Jej profil już od kilku lat i dowiedziałam się wielu rzeczy, o których wcześniej nie miałam pojęcia. Na Jej blogu znajdziecie mnóstwo przydatnych i ciekawych artykułów dla kobiet w ciąży, młodych dziewczyn oraz mam, a we współpracy z pediatrą powstają też posty dotyczące zdrowia dzieci.

Chciałam Wam pokazać segregatory Mamy Ginekolog. Jak dla mnie pomysł miała naprawdę świetny. W segregatorach nie tylko uporządkujemy naszą dokumentację medyczną, ale także znajdziemy garść ważnych informacji.

SEGREGATOR MEDYCZNY DLA MĘŻCZYZN

Zacznę od Segregatora dla mężczyzn

Na wewnętrznej stronie okładki segregatora jest miejsce na wpisanie swoich danych.

Wewenątrz znajdziemy 8 zakładek z kieszonkami, podzielonych tematycznie (Na kolejną wizytę, Badania laboratoryjne x2, Badania obrazowe, Badania kardiologiczne, Badania onkologicznie, Dodatkowa koperta, Karty wypisowe

1. Na kolejną wizytę

Wewnątrz kieszonki znajduje się kartka z kalendarzem zdrowego mężczyzny, informacjami jakie badania kontrolne należy wykonać i kiedy oraz o celach zdrowotnych mężczyzny.

A na zakładce znajdziemy informacje o receptach, skierowaniach i zwolnieniach. Jest także miejsce na zapisanie danych kontaktowych lekarzy, terminarz wizyt, choroby przewlekłe, uczulenia, nietolerancje leków oraz leki przyjmowane na stałe i sposób ich dawkowania.

2.3. Badania laboratoryjne

Badania krwi, Cukrzyca, Badanie moczu

4. Badania obrazowe

5. Badania kardiologiczne

Badania kardiologiczne, Obturacyjny bezdech senny, Otyłość

6. Badania onkologiczne

Prewencja onkologiczna, Szybka terapia onkologiczna, Palenie papierosów- fakty, Jak rzucić?, Nowotwory złośliwe płuca, Nowotwory gruczołu krokowego, Nowotwory jelita grubego, Nowotwory jądra, Choroby oczu, Wady wzroku

7. Dodatkowa koperta

Witamina D, Zdrowe kości+ zdrowe zęby, czyli higiena jamy ustnej

8. Karty wypisowe

Kiedy zgłosić się do szpitala?

Zalecenia lekarskie, Pomiary stężenia cukru we krwi, Pomiary ciśnienia tętniczego, Niepłodność, Zaburzenia erekcji, Przedwczesny wytrysk, Łysienie, Depresja

A na tylnej okładce segergatora schemat resuscytacji krążeniowo- oddechowej

#JESTEM KOBIETĄ – SEGREGATOR DLA KOBIET 15-49

Jest to segregator dla kobiet w wieku prokreacyjnym (15-49 lat), jak znajdziemy na stronie „przede wszystkim ma on pomóc i przypominać o wykonywaniu podstawowych badań profilaktycznych, jakie każda kobieta powinna przechodzić cyklicznie”

Zawiera 7 zakładek. Na wewnętrznej stronie okładki miejsce na dane.

Pierwsza karta to miejsce na zapisanie swojego ginekologa i lekarzy, oraz terminarz wizyt

1. Na kolejną wizytę

Cykle miesiączkowe, Kilka słów o miesiączce, Chcesz być w ciąży? Kalendarzyk miesiączkowy

2. Profilaktyka raka szyjki macicy

o cytologii

3. Badania piersi

O samobadaniu piersi, raku oraz kalendarzyk samobadania piersi

4. USG narządu rodnego

5. Badania hormonalne i inne badania z krwi

6. Infekcje

Zastosowane leki,  zalecenia lekarskie, antykoncepcja, infekcje przenoszone drogą płciową

7. Koperta na dodatkowe badania

#JESTEM DZIECKIEM – SEGREGATOR PEDIATRYCZNY

Segregatory dla dzieci kupiłam niedługo po narodzinach Jasia i bardzo spodobało mi się, że nie jest to po prostu tylko segregator, a także zbiór najnowszych informacji na temat badań i  zaleceń lekarskich.

Jak w każdym segregatorze jest tu miejsce na wpisanie danych dziecka.

Na pierwszej wkładce możemy zanotować informacje o specjalistach, których dziecko odwiedza, gdzie przyjmują.

Wizyty profilaktyczne, Terminarz wizyt, Przebyte choroby

1.Na kolejną wizytę

O receptach, skierowaniach, zwolnieniach, Zalecenia lekarskie

Dzielny pacjent: wkładka na naklejki, które są dołączone do segregatora

2.3. Badania laboratoryjne

Badanie krwi, Badanie moczu

4. Badania obrazowe

5. Kart wypisowe

Pobyt w szpitalu

6. Dodatkowa koperta

Apteczka na wyjazd, #jestem noworodkiem, Szczepienia, Żywienie niemowląt, Rozszerzanie diety, Karmienie w 2.-3. roku życia, Dieta dzieci starszych, Rozwój dziecka, Siatki centylowe, Mini poradnik stomatologiczny, Intymnie,

Gorączka, Katar i kaszel, Wymioty i biegunka, Pierwsza pomoc

Na tylnej, wewnętrznej części okładki jest miejsce na książeczkę zdrowia.

Do segregatorów dołączone są także naklejki dla dzieci 😉 A także takie z chorobami zakaźnymi, które można wkleić w odpowiednie miejsce w segregatorze, w razie potrzeby.

Tak krótko chciałam Wam tylko pokazać te segregatory, gdyż moim zdaniem jest  to naprawdę świetna opcja 🙂 Oprócz miejsca, w którym możemy trzymać całą dokumentację medyczną, nic nam się nie pogubi i nie pomyli, to również znajdziemy mnóstwo przydatnych informacji, takie vademecum naszego zdrowia, coś co każdy powinien wiedzieć.

Jak napisałam na początku najbardziej wizualnie podoba mi się segregator dla mężczyzn, ale może dlatego, że jestem po szkołach artystycznych i bardziej zwracam uwagę na takie rzeczy. Reszta graficznie nie powala, przynajmniej mnie, niemniej jednak nie o okładki tu chodzi a o zawartość.

Cena też jest przystępna i może być to też fajna opcja na prezent. Ja kupowałam segregator pod choinkę, a Łukasz dostał na urodziny 🙂

Oprócz tych segregatorów, które Wam pokazałam jest także segregator medyczny dla kobiet , a także przeróżne segregatory ciążowe.

Widziałam dziś też, że na wszystkie segregatory jest -10% na hasło ZDROWIE w dniach 5-6 luty 🙂

W sklepie Mamy Ginekolog znajdziecie też na przykład: koszule nocne i bieliznę ( jeśli nie wiecie jeszcze co to #wietrzenienarodowe czas to zmienić ;), ubranka niemowlęce, zestawy dla noworodków i dla wcześniaków oraz produkty przypominające o tym, żeby badać się regularnie: szminki, perfumy, tusze do rzęs.

Ja mam w domu oprócz segregatorów jeszcze szminkę pink oraz tusz do rzęs ( tusze kupiłyśmy z mamą na prezent, ja dla siebie, dla niej i mojej bratowej, a ona dla nas i dla siebie :p oczywiście dowiedziałyśmy się po fakcie)

A na koniec kilka słów na temat instagramowych afer, bo nie sposób o tym nie wspomnieć…

Profil Mamy Ginekolog obserwuję od kilku lat. Korzystam z jej wiedzy, którą się dzieli, dowiaduję się nowych rzeczy. Zmieniła naprawdę dużo. Przypomina o badaniach, tłumaczy na czym polegają i dlaczego są także ważne, łamie tematy tabu. Mam do niej ogromny szacunek i podziw. Otworzyła także sklep, w którym stopniowo przybywa nowych produktów. Segregatory są jak dla mnie strzałem w dziesiątkę i dlatego podziwiam ją tym bardziej za to, że na swojej pasji może zarobić, ale przede wszystkim zależy jej na tym, żeby ludzie się badali. Te produkty mają w tym pomóc, przypominać. Nikt nikogo do niczego nie zmusza, a cały czas wylewane jest wiadro pomyj na  kogoś kto tyle zrobił, kto zmienił podejście do wielu spraw, kto zachęca do badania się. Serio? Na tą zazdrość i zawiść już nie da się patrzeć, bo to nic innego jak tylko to przemawia przez tych ludzi… Ale ja mam nadzieję, że większość dzięki Nicole przestanie się bać badań profilaktycznych i zacznie dbać o siebie, bo w końcu ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE prawda?

Ja już jestem umówiona na część badań i niedługo zapisuję się na resztę, a Ty?

 

 

Comments

comments

sielskiwarsztat
About me

Pracownia artystyczna rzeźbiarsko*stolarsko*ceramiczna. A na blogu znajdziecie przede wszystkim mnóstwo fotografii z życia codziennego i Warsztatu. Trochę o rzeźbie, drewnie, wystroju wnętrz, metamorfozach mebli, sztuce. Dodatkowo także trochę tematyki dziecięcej- piękne przedmioty do pokoiku, zabawki.

Leave a Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.